اَلّلهُمَّ صَلِّ عَلي مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعجل فرَجهم
اندیشه های شهید مطهری

كيفيت عبادت رسول خدا (صلى الله عليه و آله)رسول خدا (صلى الله عليه و آله) اولين كسى است كه به حق، معرفت كامل پيدا كرده و در درگاه الهى، پيشانى فروتنى بر خاك بندگى ساييده است . ايشان فرموده است: كنت اول من اقر بربى جل جلاله و اول من اجاب ؛ من اولين كسى بودم كه مبداء را شناختم و به توحيد اقرار كردم و اولين كسى بودم كه دعوت معبود را اجابت كردم.
نماز كه كمال خضوع بندگان در برابر پروردگار است، نور چشم رسول خدا(صلى الله عليه و آله) است.  ايشان مى‌فرمايد: قُرة عينى فى الصلوة؛ نماز نور چشم من است.


دسته: شرح حال پيامبر اعظم - آداب و سنن پيامبر اعظم(ص)

يکشنبه سوم 10 1391 | 4:11 بعد از ظهر | ادامه مطلب

رواياتى چند درباره  پاره ‏اى از سنن و آداب آن حضرت در معاشرت رسول خدا (ص) لباس خود را خودش وصله مى ‏زد، و كفش خود را خود مى‏دوخت، و گوسفند خود را مى‏ دوشيد، و با بردگان هم غذا مى‏شد،و بر زمين مى‏نشست و بر مركب سوارمى‏شد و ديگرى را هم پشت سر خود بر آن سوار مى‏كرد، و حيا مانعش نمى‏شد از اين كه مايحتاج خود را خودش از بازار تهيه كرده به سوى اهل خانه‏اش ببرد، به توانگران و فقرا دست مى‏داد و دست خود را نمى‏كشيد تا طرف دست خود را بكشد،به هر كس مى‏رسيد چه توانگر و چه درويش و چه كوچك و چه بزرگ سلام مي داد، و اگر چيزى تعارفش مى‏كردند آن را تحقير نمى ‏كرد


دسته: آداب و سنن پيامبر اعظم(ص)

شنبه دوم 10 1391 | 9:40 بعد از ظهر | ادامه مطلب

1از جمله سنن و آداب آن حضرت در امر نظافت و نزاهت- و از جمله سنن و آداب آن حضرت در امر نظافت و نزاهت يكى اين است كه آن حضرت بنا به نقل صاحب كتاب مكارم الاخلاق وقتى مى‏خواست موى سر و محاسن شريف خود را بشويد با سدر مى‏شست.
2- و در جعفريات به سند خود از جعفر بن محمد از آباى گرامش از على(ع) نقل كرده كه فرمود: رسول خدا(ص) هميشه موى خود را شانه مي زد و اغلب با آب شانه مى‏كرد و مى‏فرمود: آب براى خوشبو كردن مؤمن كافى است.
3- و در كافى به سند خود از ابى عبدالله (ع) نقل كرده كه فرمود: يكى از سنت‏ها گرفتن ناخن ها است.


دسته: آداب و سنن پيامبر اعظم(ص)

شنبه دوم 10 1391 | 9:36 بعد از ظهر | ادامه مطلب

آداب آن حضرت در خوردني ها و آشاميدنى‏ هارسول خدا(ص) مردى بود كه در چشم هر بيننده، بزرگ و موقر مى‏نمود و روى نيكويش در تلألؤ چون ماه تمام و قامت رعنايش از قامت معتدل بلندتر و از بلند بالايان كوتاهتر بود، سرى بزرگ و مويى كه پيچ داشت و اگر هم گاهى موهايش آشفته مي شد شانه مى‏زد، و اگر گيسوان خود را بلند مي نمود، از نرمه گوشش تجاوز نمى‏كرد.
رنگى مهتابى و جبينى فراخ و ابروانى باريك و طولانى داشت و فاصله بين دو ابرويش فراخ بود، بين دو ابروانش رگى بود كه در مواقع خشم از خون پر مى‏شد و اين رگ به طورى براق بود كه اگر كسى دقت نمى‏كرد خيال مى‏كرد دنباله بينى آن جناب است


دسته: آداب و سنن پيامبر اعظم(ص)

شنبه دوم 10 1391 | 9:33 بعد از ظهر | ادامه مطلب

لوگوي دوستان

pix pix pix pix pix pix pix pix pix pix pix pix

شبکه اجتماعی جیک

Jeek Social NetWork

جديدترين مطالب

X