اَلّلهُمَّ صَلِّ عَلي مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعجل فرَجهم
اندیشه های شهید مطهری

اثار و بركات صلوات در دنيا
1 - زنده شدن جوان مقتول
در ميان بنى اسراييل ، شخصى كشته شد كه قاتل او معلوم نبود. خداوند وحى فرستاد كه گاوى را با صفات مخصوصى كشته ، يكى از اعضاى او را بر بدن مقتول بزنند تا او خبر از قاتل خود دهد. آن گاو نزد جوانى از بنى اسراييل بود كه خداوند به اين جوان عنايت كرد و صلوات را تعليم داده بود...


دسته: صلوات كليد بهشت

سه شنبه پنجم 10 1391 | 6:13 بعد از ظهر | ادامه مطلب

صلوات وقبولي نمازصلوات در تشهد نماز 
رسول خدا - صلى الله عليه و آله - فرموده است :
اذا تشهد احدكم فى الصلاة فليقل : اللهم صل على محمد و على آل محمد، و بارك على محمد و على آل محمد، و ارحم محمدا و آل محمد، كما صليت و باركت و ترحمت على ابراهيم و على آل ابراهيم انك حميد مجيد ؛


دسته: صلوات كليد بهشت

سه شنبه پنجم 10 1391 | 4:46 بعد از ظهر | ادامه مطلب

صلوات سبب نوراني شدن قبررسول خدا - صلى الله عليه و آله - فرمود:
هر كس در شب جمعه ، دو ركعت نماز به جاى آورد و در هر ركعت پنجاه مرتبه سوره اخلاص بخواند و بعد از نماز بخواند: اللهم صل على النبى العربى و آله . حق تعالى ، گناهان گذشته و آينده او را بيامرزد و چنان باشد كه گويا دوازده هزار مرتبه قرآن را ختم كرده است و حق تعالى ، او را از گرسنگى . تشنگى روز قيامت نگاه دارد و تمام حزن او را برطرف سازد و او را از ابليس و لشكريانش نگاهدارى كند و هيچ گناهى بر او ننويسد و سكرات مرگ را بر او آسان گرداند.


دسته: صلوات كليد بهشت

سه شنبه پنجم 10 1391 | 4:43 بعد از ظهر | ادامه مطلب

صلوات رفع حاجاتامام صادق (ع) فرمودند:
هركه را حاجتي به خدا عز وجل باشد ، بايد با صلوات بر محمد وآلش آن را آغاز كند وسپس حاجت خود را بخواهد وباز هم در پايان ف صلوات بر محمد وآلش بفرستد زيرا خداوند عز وجل از آن كريم تر است كه دو طرف را بپذيرد وميانه را وانهد زيرا صلوات بر محمد وآلش از او محجوب نباشد.


دسته: صلوات كليد بهشت

سه شنبه پنجم 10 1391 | 4:36 بعد از ظهر | ادامه مطلب

درمان گناهان روحي با صلواتازبين بردن نفاق:
رسول خدا(ص) مي فرمايند: آواز خود را هنگام فرستادن صلوات بر من بلند كنيد زيرا كه آن نفاق را از بين خواهد برد.
رفع نفاق:
رسول خدا (ص) فرمود:
صلوات و درود بر من وخاندان من نفاق را از بين مي برد.


دسته: صلوات كليد بهشت

دوشنبه چهارم 10 1391 | 2:6 بعد از ظهر | ادامه مطلب

صلوات سب استجابت دعارسول خدا - صلى الله عليه و آله - فرمود هر كه بگويد:
لا اله الا الله وحده لا شريك له . اللهم صل على محمد و آل محمد.
مرغ سبزى ، از دهان او بيرون بيايد. و دو بال دارد، مكلل به مرواريد و ياقوت .
و چون آن دو بال را مى گشايد، به مشرق و مغرب مى رسد و از آن مرغ ، صدايى شنيده مى شود، مثل صداى مگس نحل .پس حق تعالى به او مى فرمايد كه : مرا مدح كردى و پيغمبر مرا مدح كردى ، الحال ساكن مشو.
آن مرغ مى گويد كه : چگونه ساكن شوم ، و حال آن كه تو گوينده لا اله الا الله را نيامرزيدى ؟
خطاب مى رسد: ساكن شو، من او را آمرزيدم


دسته: صلوات كليد بهشت

دوشنبه چهارم 10 1391 | 2:2 بعد از ظهر | ادامه مطلب

آثار ترك صلواتمردي بسيار زاهد واهل ورع بود و اونيز حديث مي نوشت ، مي گفت وقتي به نوشتن نام حضرت رسول مي رسيدم صلوات را نمي نوشتم. شبي آن حضرت را در خواب ديدم ، كه از روي غضب به من فرمود : چرا ر وقت نوشتن من ، نوشتن صلوات را نرك مي كني ؟
من ترسيدم ، ودر دل خود گذارانيدم كه هرگز اين بي ادبي را نكنم. وهنگامي كه بيدار شدم ، ديگر تر ك نوشتن صلوات را نكردم. وبعد از مدتي ، بار ديگر، آن حضرت را در خواب ديدم وبه نظر لطف ومرحمت در من نگريست وفرمود: صلوات تورا به من رسانيدند .هرگاه مرا ياد كني ، يا در نزد تو مذكور شوم ، يا نام من را مي نويس ، بگو يا بنويس : " صلي الله عليه و آله وسلم" .


دسته: صلوات كليد بهشت

دوشنبه چهارم 10 1391 | 1:59 بعد از ظهر | ادامه مطلب

رزق وروزي با صلواتمردي به امام جواد (ع) عرضه داشت : پدرم مرده ومالي از خود به جاي گذاشته نمي دانم كجاست ، من عيالمند واز دوستاران شما هستم.
امام جواد به او فرمود : شب پس از نماز عشا بر محمد وآل محمد صلوات بفرست‌ ، پدرت را در خوا مي بيني و او محل مال را به تو نشان خواهد داد.
مرد به دستور آن حضرت عمل كرد. پدرش را در خواب ديد كه به او گفت: پسرم مال در فلان محل است وبه فرزن رسول خدا بگو من تو را بر محل مال آگاه نمودم.
اواز خواب بيدار شده ، رفت ومال را از همان محل برداشت ، وآن گاه جريان را به امام جواد (ع) خبر داد.
امام فرمود : سپاس خداي را كه تو را گرامي داشت.


دسته: صلوات كليد بهشت

دوشنبه چهارم 10 1391 | 1:56 بعد از ظهر | ادامه مطلب

ثواب صلواترسول خدا (ص) فرمود: حق سبحانه وتعالي ، عطا فرمود به ملكي از ملايكه ، اسم هاي همه خلايق را ، با اسم پدر ايشان ، وآن ملك بر قبر من ايستاده است تا روز قيامت.
پس هركه بر من صلوات فرستد ، آن ملك مي گويد كه : يا محمد فلان بن فلان بر تو فلان قدر صلوات فرستاد وحق تعالي ضامن شده است كه به هر صلواتي  ده صلوات بر آن بنده فرستد.


دسته: صلوات كليد بهشت

دوشنبه چهارم 10 1391 | 1:51 بعد از ظهر | ادامه مطلب

درمان بيماري جسم با صلواتامام صادق (ع) فرمود: شيطان يكي از ياران خود را بر آدمي مي گمارد تا آن چه را كه در خاطر دارد از وي بگيرد واورا به فراموشي ونسيان وادارد وهمكار شيطان كه خلاس نام دارد به مسئوليت مربوطه، همت مي گمارد پس هركسي خواست مطلبي را به نظر آورد واحساس كرد كه آن را فراموش كرده است‌، دست به دعا بردارد وحضور آنرا از خدا بخواهد وبر محمد وآل محمد درود بفرستد وخلاس (شيطان) را لعنت كند اين عمل موجب ذكر وبه ياد آمدن مسئله مي گردد واگر به يادش نيامد ذكر وياد خدا وصلواتي را كه بر زبان آورده است به جاي همان مطلب فراموش شده پاداش الهي دارد.


دسته: صلوات كليد بهشت

دوشنبه چهارم 10 1391 | 1:49 بعد از ظهر | ادامه مطلب
مطالب قديمي تر

لوگوي دوستان

pix pix pix pix pix pix pix pix pix pix pix pix

شبکه اجتماعی جیک

Jeek Social NetWork

جديدترين مطالب

X